Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Şifalı & Doğal Taşlar

Doğal Taşlar ve Özellikleri

dogal-taslarTaşlar aksesuar amacıyla kullanımı dışında pek çok soruna faydalı olmaları yönüyle de bilinmektedirler. Doğal taşlar uzun zaman dilimlerinde oluşumlarını tamamlarken birçok pozitif enerji vibrasyonunu da üzerine çekerler.

Bu enerjilerle oluşmuş taşları hem şıklık hem de şifa amacıyla üzerinde taşıyanlar da pozitif enerjiyi kendilerine çekerler. Taşların faydalarını görebilmek için en önemli nokta ise cildinize direkt değmesidir.Taşların etkilerinin bilinmesi ve hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılmasının tarihi Mısır dönemindeki yazıtlarda işaret ettiğine göre daha da eski uygarlıklara kadar dayanmaktadır. Pek çok kültürde kullanılan taşlara örnek vermek gerekirse; Antik Yunan’ da en gözde taşlardan olan ametist sarhoşluğu önlediği inancıyla kadeh yapımında kullanılmıştır.

 

Alfabetik sırayla doğal taşların etkilerinden bahsedelim:

dogaltas.01

Akik; güçlü bir iyileştiricidir. Taşta var olan farklı minerallerin taşıyanın vücuduna geçmesi için güneş ışığına ihtiyaç vardır. Yani hazır güneşin de kendini iyice göstermeye başladığı mevsimdeyken akik taşından bir aksesuar edinip tenimize temas etmesini sağlayalım ki pek çok konuda şifa bulalım. Bu akik taşını vücudumuzda taşıyacağız ama faydaları neler bunlara da bir göz atalım. Akik taşının, koruyucu özelliğinin yanında güç, mutluluk ve pozitif düşünce verdiği bilinir. Uykusuzluğa, nazara karşı etkileri vardır. Tansiyonu dengeler ve akıl-mantık gücünü geliştirir. Bu taşı yüzük olarak kullanan pek çok işadamına denk gelmeniz olası; çünkü cesaret arttırıp kendine güveni geliştiren bir taştır.

dogaltas.02

Akuamarin; cesaret taşı olarak da bilinir. Akuamarin taşıyan kişiye bereket ve uğur getirir. Ruhsal doyuma ulaşmanızı sağlar ve utangaçlığı yenmeye yardımcı olur. Hafızayı güçlendirir. Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir. Akuamarin güzellik, dürüstlük, güven ve bağlılık sembolü olarak görülür.

dogaltas.03

Amazonit; çok değerli olmasa da çok duyarlı bir taştır. Enerjisiyle ölümcül hastalara bile iyi gelir, doğumu kolaylaştırır, kasları güçlendirir.

dogaltas.04

Amber;  Roma döneminden beri guatr tedavisinde kullanılmasıyla bilinir. Ağrı olan bölgeye konulduğu zaman ağrıyı aldığı bilinir. Sol elde oynanınca stresi aldığı bilinir. Bu sebepten erkeklerin amberden tespih taşımaları yaygınlaşmıştır. Para getiren bir taş olduğu düşünülerek kasalara da konulur.

dogaltas.05

Ametist; nazardan koruyan taş olarak kabul edilir. Bundan başka pek çok özelliği olan bu taş cilt hastalıklarına çok iyi gelir. Alerjiye, göz hastalıklarına,astıma çok iyi gelir. Depresyona karşı etkili olan bu taş vücuttaki negatif enerjiyi almasıyla ünlüdür. İç huzur veren bu taş uykusuzluk problemi yaşayanlar için de çok faydalıdır.

dogaltas.06

Aventurin; çok geniş etkiye sahiptir. Hayal kuranların taşı olan aventurin mutlu olmak için ve depresyondan kurtulmak için kullanılmalıdır. Şans verici bir gücü olduğu düşünülen bu taşı doğrudan göğsünüzün üzerinden cildinize temas ettirecek şekilde taşırsanız etkisi daha kuvvetli hissedilir.

dogaltas.07

Ay Taşı; yaşama sevinci verir. Farklı düşünceler ve duyguların dengesini sağlayarak empati duygusunu kuvvetlendirir. Oburluğa karşı etkilidir ve yaşlanmaya karşı etkilidir.

dogaltas.08

Azurit; psişik güçleri arttırıcı özelliğiyle bilinir. Bunun yanında konuşkanlığınızı arttırır. İşi dolayısıyla uzun süre bilgisayar kullananların yorulan gözleri için çok iyidir. Kadınların adet sancılarını gidermede de faydalanılabilecek çok etkili bir taştır.

dogaltas.09

Çeroit; farkındalığın artmasını sağlayan bu taş işitme problemlerine de iyi gelir. Hatta korkulardan kurtulmak amacıyla ametist taşıyla birlikte kullanılması uygun görülür.

dogaltas.10

Elmas; sadakat, bolluk,neşe sembolüdür. Büyülerden ve zehirlenmelerden koruduğu da söylenir. Kötü rüyalar görülmesini engeller, başarı ve cesaret verir.

dogaltas.11

Florit; dikkat dağılmasını önleyici bir taştır. Eski anılara takılı kalanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Huzur verici bir taş olan florit başka taşlarla kullanılmamalı ki etkisi azalmasın.

dogaltas.13

Hayalet taşı; hayallerin ve hedeflerin gerçekleşmesini sağlayan bir taştır. Güven duygusunu pekiştirip, yeni deneyimlere sıcak bakılmasını sağlar. Kramplara karşı etkilidir.

dogaltas.14

İnci; asaletle özdeşleşmiş olan bir taştır. İç huzur verdiği gibi güç ve çalışma hırsı da verir.

dogaltas.15

Jasper; sevgi ve inancı temsil eden bir taştır. Kan yapısına etkisi büyüktür ve taşıyana maddi güç sağlar.

dogaltas.16

Kalsedon; cesaret verici bir taştır. Farklı ortamlara girildiğinde değişime ayak uydurulmasında yardımcı olur. Gözle ilgili sağlık problemlerinde destekleyicidir. Kendini ifade etme yeteneğini geliştirir ve nazara karşı da koruyucu özelliği vardır.

dogaltas.17

Mercan; cilt hastalıklarına karşı çok etkili olan bir taştır. Ev ve aile içindeki huzuru sağlar. Zekayı kuvvetlendirir, saflığın korunmasında yardımcı olur.

dogaltas.18

Mıknatıs taşı; sıkıntılı dönemlerinizde üzerinizde hissettiğiniz yükü azaltıcı etkisi vardır. Değişim ve yenilenme arzusu verip taşıyanı cesaretlendirir. Saçları, kemikleri ve deriyi korur.

dogaltas.19

Necef taşı; negatif enerjiyi yok etme pozitif enerjiyi toplama özelliği taşır. Tene temas ettirilerek taşındığında diğer insanların kötü enerjisinden korunmayı sağlar.

dogaltas.20

Oltu taşı; negatif enerjiyi alıp stresi yok eder.

dogaltas.21

Pembe Kuvars; nadir bulunan bir taştır. Duygusal dengeleyici özelliğinin yanında göz sağlığı için de çok etkilidir. Nazardan koruma etkisi de mevcuttur.

dogaltas.22

Safir; güven,sevgi veren bir taştır. Taşıyan kişinin duygu yoğunluklarından kurtulmasını sağlar.

dogaltas.23

Yakut; önsezileri kuvvetlendirir, hoşgörüyü arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

dogaltas.24

Zümrüt; duygusal dengeleyici bir taştır. Bolluk, sevgi,sabır unsurlarına sahiptir.

Peki doğal taşları nasıl temizleriz?

En bilinen yöntemi akan suda temizlemektir. Yaklaşık üç dakika kadar akan suyun altında tutmamız yeterli olacaktır. Ya da toprakla temizleyebilirsiniz. Nemli bir toprağa ince bir beze sarıp gömmeniz ve bir günden az süreyle bekletip ardından akan suda temizlemeniz yeterlidir. Fazla bilinmeyen yöntemlerden birisi de ametist taşının üzerinde bekletmeniz doğal taşınızda biriken negatif enerjilerden arındırmanıza yetecektir. Bir diğer yöntemse tuzlu suda ya da deniz suyunda üç dört saat bekletmektir.

Doğal taşlarımızı haftada bir gün temizlememiz gerekir.

Burçlara göre taşlar

Koç: Ametist, Elmas, Grossular,Jasper,Manyetit,Necef,Pembe Kuvars,Zümrüt

Boğa: Akik, Amber, Elmas, Necef, Pembe Kuvars,Zümrüt

İkizler: Akik, Akuamarin, Amber, Aytaşı,Kalsedon,Zümrüt

Yengeç: Akik, Aytaşı, Kalsedon, Necef, Pembe Kuvars

Aslan: Amber, Elmas, Grossular, Jasper,

Başak: Amazonit, Ametist, Hayalet Taşı, Jasper, Manyetit

Terazi: Akuamarin, Amber, Elmas, Hayalet Taşı, Jasper

Akrep: Akuamarin, Elmas, Grossular,Hayalet Taşı, Jasper, Manyetit

Yay: Ametist, Kalsedon

Oğlak: Akik, Elmas, Grossular, Hayalet Taşı, Jasper, Manyetit,Oltu

Kova: Akik, Amber, Ametist, Grossular, Manyetit, Necef,Oltu, Pembe Kuvars

Balık: Akuamarin, Ametist, Aytaşı, Necef, Pembe Kuvars

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.